Potrzebujesz detektywa ?

telefon  +48 516 578 817

Scenariusz rozwodu nabrał rzeczywistego wymiaru? Uczucie między Tobą, a partnerem już nie stanowi tak silnego fundamentu? Zastanawiasz się nad przyczyną regularnie występujących sprzeczek oraz kłótni, a „ciche dni” są już podstawowym elementem funkcjonowania? To nie wróży świetlanej przyszłości. Poniżej sporządziliśmy listę 10 czynników, które mogą przyczynić do rozpadu małżeństwa.

9 przyczyn, które przyczyniają się do rozpadu małżeństwa: 

1. Nieszczerość. Nie ma nic gorszego, jak związek oparty na kłamstwie. Prędzej czy później nawet najmniejsze kłamstewko może doprowadzić do wywołania długotrwałego konfliktu w związku. Według badań, co druga kobieta oraz co drugi mężczyzna potwierdzają, że często zatajają prawdę przed partnerem. Zdrada. To najczęstsza przyczyna rozwodów. Nie ma nic boleśniejszego, jeśli osoba z którą łączysz się na całe życie, okazuje się być nielojalna i świadomie niszczy coś, co budowaliście przez wiele lat życia.

2. Rozbieżność charakterów. On stateczny, mniej dynamiczny i wycofany. Ona wulkan energii, bardzo rozmowna, dusza towarzystwa .W początkowym stanie małżeństwa jest to przeszkoda, która wydaje się być niegroźna. Jednak w zderzeniu z rzeczywistością i problemami dnia codziennego niestety taki czynnik może zaważyć na kondycji związku. 

3. Odmienne zainteresowania. Ona pasjonatka muzyki klasycznej, natomiast on aktywny podróżnik, znawca historii Imperium Rzymskiego. Dwa, różne bieguny zainteresowań dla niektórych par, mimo prób pogodzenia w dłużej perspektywie staje się problemem nie do przejścia 

4. Różnica poziomu intelektu. Ten aspekt wychodzi na światło dzienne, gdy oprócz zachwytu nad wyglądem partnera, wypadałoby czasem również z nim porozmawiać. Nagle okazuje się, że nie śmieszą już te same żarty, a rozmowa na tematy nieco bardziej ambitne, kończy się po pięciu minutach, z powodu wyraźnej niewiedzy z jednej ze stron.  

5. Wygaśnięcie uczucia. W wieloletnim związku, gdy nie pielęgnujemy właściwie relacji, wkrada się monotonność, w końcowym rezultacie zamiera uczucie, co w konsekwencji prowadzi do rozwodu.   

6. Przemoc. Ten czynnik objawia się najczęściej już po zawarciu związku małżeńskiego. W stanie narzeczeństwa każdy pilnuje, by na jaw nie wyszły jego wady. Jednak już po wejściu w formalny etap związku zdarza się, że niektóre osoby nie potrafią hamować impulsywnego charakteru i całą złość wyładowują na swoim parterze, często w formie przemocy fizycznej lub psychicznej. 

7. Brak umiejętności dojścia do porozumienia. Niektórzy nie potrafią iść na kompromis, a w takiej instytucji jak małżeństwo, umiejętność doprowadzenia do zgody powinna być podstawą. 

8. Brak wspólnych planów na przyszłość. Ona marzy o pięknym domu z ogródkiem, jemu wystarczy ciasne mieszkanie w bloku. To prowadzi do niezdrowego konfliktu interesów, co w ostatnim stadium pozwala podjąć decyzję o rozwodzie. 

9. Idealizacja małżeństwa, a zderzenie z rzeczywistością. Przeważnie każda kobieta wyobraża sobie świetlaną przyszłość po ślubie: śniadania do łóżka i romantyczne kolacje, które będą stałym punktem waszego związku. Rzeczywistość szybko weryfikuje wysokie wymagania stawiane wobec partnerów.