Potrzebujesz detektywa ?

telefon  +48 516 578 817

Po przeżyciu wielu lat z partnerem perspektywa rozstania nie dociera do Twojej świadomości? Czujesz w głębi serca, że nadal darzysz męża ciepłym uczuciem i opcja rozwodu to niedorzeczny pomysł? Jednak z drugiej strony widzisz, że się między wami nie układa, nie możesz znaleźć wspólnego języka z współmałżonkiem. Rozum podpowiada, że coś jest nie tak, chyba coś się wypaliło, może faktycznie pora pomyśleć o trwałym rozstaniu. Jednak serce uparcie powtarza, że to pewnie chwilowy kryzys i wszystko za chwilę wróci do normy.

Jak naprawić małżeństwo – skorzystaj z rady terapeuty 

W Polsce sama myśl o wykorzystaniu potencjału specjalisty do rozwiązania małżeńskich problemów budzi wiele negatywnych uczuć oraz kontrowersji. Większość osób posiada silny hamulec wewnętrzny przed dzieleniem się swoimi problemami z obcą osobą. To mylne założenie, ponieważ może się okazać, że właśnie taka bezstronna osoba obiektywnie spojrzy na konflikt i złagodzi nagromadzone złe emocje. 

Terapia małżeńska – uratuje małżeństwo

Terapia to sprawdzona metoda ratowania relacji w związku małżeńskim. Odpowiednia rozmowa może skutecznie pomóc w odbudowie zburzonego fundamentu małżeństwa w przypadkach, gdy obie strony uważają, że ich emocje i uczucia zamarły. Najważniejsza jest obustronna chęć i zaangażowanie w próbę ratowania związku. Wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że zastosowana terapia przyniesie oczekiwane rezultaty. 

Terapia małżeńska nauczy obie strony słuchać się wzajemnie i dostrzegać na co dzień potrzeby partnera. Przy tym pozwoli dostrzec ponownie pozytywne cechy Twojego współtowarzysza, a jednocześnie podniesie wasze umiejętności komunikacji, które ułatwią odbudowę nie tylko uczuć, ale też przyjaźni. A co, jeśli się nie uda? Według wielu przeprowadzonych badań najczęstszą przyczyną niepowodzenia terapii jest po prostu zbyt późne jej rozpoczęcie.