Potrzebujesz detektywa ?

telefon  +48 516 578 817

 

Do zdrady przyznaje się około 30 proc. kobiet i blisko 40 proc. mężczyzn. W obu przypadkach to spory odsetek społeczeństwa. Skoro już wiemy, dlaczego mężczyźni decydują się na niewierność – to czym tak naprawdę kierują się kobiety? 

Wyróżnia się kilka czynników, które popychają kobiety w ramiona innych mężczyzn.

1. „Przebranżowienie”. Przed ślubem obiecywał, że będziesz księżniczką… i co? Czar szybko prysł. Z księżniczki zmieniasz fach na królową szczotki i garnka oraz robienia kotletów. Początkowa wyrozumiałość zamienia się z upływem czasu w silną potrzebę docenienia, poczucia, że komuś możesz się podobać, z kimś porozmawiać nie tylko o dyżurach odbierania dziecka z przedszkola czy robieniu zakupów w supermarkecie. Bycie niewidzialną zaczyna z czasem doskwierać każdej kobiecie. Dlatego, gdy znajdzie się osoba przy której ponownie zaczynasz rozkwitać – to działa jak magnes, który prowadzi do chwilowego zapomnienia. 

2. Samotność. Wielu mężów wykonuje swoją pracę poza miejscem zamieszkania, przebywają przez większość czasu poza domem, co kieruje niektóre kobiety do szukania „zastępstwa’’.

3. Powtarzalność, rutyna. Dom, praca, dom, praca, dom lub praca, dom, praca. Kolejność dowolna. Obowiązki domowe i zawodowe są ważne, ale nie mogą zdominować relacji w małżeństwie. Musi być czas dla siebie na wzajem.  

4. Brak chemii lub niedopasowanie seksualne. To bardzo częsta przyczyna rozwodów. Jeśli kobieta nie czuje się w pełni zaspokojona zaczyna szukać obiektu, który będzie potrafił spełnić jej oczekiwania. 

5. Zaniedbanie fizyczne męża. Po ślubie spora część panów wychodzi z założenia, że skoro już ma żonę, to nie musi o siebie dbać, bo przecież ona już jest i będzie. Mylne kryterium. Skoro panowie oczekują od kobiet atrakcyjnego wyglądu, to kobiety tego samego wymagają od mężczyzn.