Potrzebujesz detektywa ?

telefon  +48 516 578 817

Po długim i męczącym procesie rozwodowym twoje małżeństwo oficjalnie zakończyło byt. Rozwód to bardzo trudne przeżycie, ale pamiętajmy, to nie koniec świata!
Cierpienie, uczucie zranienia, rozżalenia i wewnętrzny ból to normalne objawy. Jedni znoszą to łagodnie, a wręcz widzą w tej sytuacji szansę na poprawienie swojego dotychczasowego życia, drudzy przeżywają to zbyt emocjonalnie, utożsamiając rozstanie ze stanem podobnym do żałoby po stracie bliskiej osoby.

Pamiętaj: Życie po rozwodzie toczy się dalej! 
Depresja porozwodowa nie może sprowadzić twojego życia na drugi, gorszej jakości tor.  

10 rad, które pozwolą przetrwać po rozwodzie

1. Nie obwiniaj się za rozpad małżeństwa. To chyba największy błąd, jaki może popełnić osoba po tego typu przejściach. Wina zawsze leży po obu stronach. Jeśli przestało się układać, to jest wynik wielu długotrwałych i powtarzających się czynników.

2. Odreaguj! Jeśli stres oraz nerwy cały czas tkwią w Tobie, wypłacz się, zrób coś co pozwoli ci chociaż na chwilę ochłonąć i zapomnieć. Rozładuj negatywne emocje. 

3. Nie odcinaj się od świata. Nie pozwól, by uczucie odrzucenia doprowadziło do odizolowania społecznego. W takich trudnych chwilach wręcz należy wykorzystać wsparcie płynące ze strony rodziny i najbliższych przyjaciół. 

4. Leczenie smutków alkoholem to jedynie krótkotrwałe i mało skuteczne lekarstwo. Zacznij wdrażać zdrowy tryb życia, oparty na zrównoważonej diecie i wysiłku sportowym.

5. Zrób coś dla siebie. Po przejściach, które na zawsze zapisały się w twojej pamięci, nie można utracić uciechy z życia, dlatego zrób coś, co wywoła uśmiech na twojej twarzy. 

6. Wygląd. Zainwestuj w siebie, odwiedź kosmetyczkę, idź na zakupy. 

7. Rozpocznij planowanie swojej przyszłości. Zacznij od zaplanowania spotkania ze znajomymi, a w dalszej perspektywie – wymarzonych wakacji. 

8. Nie zamykaj się na nowe znajomości, ale również nie szukaj pocieszenia na siłę.  

9. Nie wracaj do przeszłości. Wynieś na strych albo wyrzuć wszystkie przedmioty, które w mniejszym lub większym stopniu przypominają o byłym partnerze.

10. Postaw na rozwój osobisty. To idealny moment na nowe wyzwania, ambitne postanowienia. Nie ma lepszej inwestycji, niż ta, którą pokłada się w siebie.